Den 26 januari bjuder vi in till ett digitalt infomöte, där olika förslag på tillgängliga platser eller lokaler kommer att presenteras. Genom detta infomöte vill vi skapa ett forum där tips och kontakter kan förmedlas till deltagare för att hitta en lämplig plats för sin medverkan*. Vid mötet kommer vi också att informera om Southern Sweden Design Days Main Location, Lokstallarna, som kommer att utgöra en samlingsplats för eventet.

*Obs! Deltagare i Southern Sweden Design Days ansvarar själva för att hitta en plats för sitt event.

AGENDA

10:00 Välkommen
10:05 Om Southern Sweden Design Days 2022
10:20 Allmän info om deltagande
10:40 Main location: Lokstallarna
11:00 Open Mic: Locations
12:00 Mötet avslutas

Livechat

Vill du ställa en fråga eller tipsa om en lokal/plats skriv i chatten som öppnar här på sidan när sändningen drar igång.

Presentation för nedladdning

Vill du ta del av PowerPoint-presentationen i efterhand? Ladda ner den här

Talare/kontaktpersoner

Beyond us    
Jasmin Jahja    
jasmin@voiistudios.com    
073-5321334

Butik Fina    
Johanna Högberg    
johanna@butikfina.se    

Almi    
Kalle Magnusson    
kalle.magnusson@almi.se    
070-4038919

Media Evolution    
Pernilla Lavesson    
pernilla@mediaevolution.se    
070-6372847

Kirsebergs Sporthall & Toftanäs Sporthall    
Jakob Wikenstål    
jakob.wikenstal@malmofbc.se    
076-8526075

Mitt Möllan    
Carin Daal    
carin.daal@stena.com    
070-7895702
Kajsa Blum
kajsa@styggareochsnyggare.se

Lundavägen 14 & Föreningsgatan 8    
Andreas Bergquist    
andreas.bergquist@mkbfastighet.se    
040-313521

Entré Köpcentrum    
Sara Escobar    
sara.escobar@trianon.se    
0766-43 20 77

REHAB Kultur    
Björn C    
info@rehabkultur.se    

Medborgarskolan Syd / Tillskärarakademin i Malmö   
Renee Andersson    
renee.andersson@medborgarskolan.se    
0760-236108

STPLN    
Joshua
joshua@stpln.se 
070-6371674

Form/Design Center    
Johanna Sjögren Duthy    
johanna@formdesigncenter.com    

STUDIO Meetingpoint    
Rebecka Beslic    
rebecka.beslic@altitudemeetings.se    
073-083 50 78
 

För frågor kontakta: 

Ann Isler, projektledare Form/Design Center 
E-post: ann@formdesigncenter.com
Tel: 0722-37 33 83

Terese Alstin, projektledare Form/Design Center 
E-post: terese@formdesigncenter.com
Tel: 040-664 5159